top of page

MOZART ÇOCUK TV

mozartcocuktv01 (1).png

2022 / 2023 Sanat sezonunda sahnelemek ve yayınlamak üzere çocukların içinde yer aldığı, profesyonel çocuk oyunları ve skeçlerden oluşan sahne gösterileri için çocuklardan oluşan ekipler oluşturulacaktır.

Uzun yıllardır yaptığımız projelerinin ardından,  bu kez kendi sahnemiz olan Mozart PSM’ de düzenli olarak sahne eserlerinde görev alacak profesyonel bir Çocuk Ekibi oluşturup, düzenli olarak sahne almalarını ve dijital platformlarda yer almalarını sağlayacağız.

NOT: Oyunlarda görev alan çocuk sanatçıların SGK girişleri yapılacak ve oyun başına  yevmiyeleri ödenecektir. Yevmiye ücretleri görev aldıkları tarihte,  Devlet Tiyatrolarında görev alan çocuk sanatçılara ödenen yevmiye miktarı baz alınarak ödenecektir. 

ŞARTNAME

PROFESYONEL KADRO

1-) 8-15 Yaş arası tüm çocuklar başvurabilir.

​2-) Başvurular için herhangi bir deneyim ve eğitim şartı  aranmamaktadır.

​3-) Seçmelerde başarılı bulunarak profesyonel ekibe  seçilen  20 çocuk, 2022 eğitim öğretim dönemi için her hafta Pazar günleri saat: 16:00 / 18:00 aralığında,  yaz döneminde ise hafta için bir gün 4 saatlik çalışma programına  katılmayı kabul eder. ​Profesyonel kadroda yer alan çocuk sanatçılar 2022/23 Sanat sezonunda sahnemizde Pazar günleri sahnelenecek olan oyunlarda dönüşümlü olarak görev alacaktır.

4-) Projede yer almak isteyen çocuk sanatçı ailesi kurumumuza aylık 1.600 TL + KDV ücret ödemeyi kabul eder. Proje süresi 10 aydır. 

HAZIRLIK KADROSU

1-) 8-13 Yaş arası tüm çocuklar başvurabilir.

​2-) Başvurular için herhangi bir deneyim ve eğitim şartı  aranmamaktadır.

​3-) Seçmelerde başarılı bulunarak profesyonel ekibe seçilen  20 çocuk, 2022 eğitim öğretim dönemi için her hafta Cumartesi günleri saat: 10:00 / 12:00 aralığında,  yaz aylarında ise hafta için bir gün 4 saatlik çalışma programına  katılmayı kabul eder. ​Hazırlık kadrosunda yer alan çocuk sanatçılar 2022/23 Sanat sezonunda uygun görülen oyunlarda görev alacaklardır.

4-) Projede yer almak isteyen çocuk sanatçı ailesi kurumumuza aylık 1.250 TL + KDV ücret ödemeyi kabul eder. Proje süresi 10 aydır. ​

Başvuru Formu

Teşekkürler! Sizinle iletişime geçeceğiz.

bottom of page