Çalışma Saatleri

 

Pazartesi-Cuma  10:00  - 21:00

Cumartesi:           09:00  - 22:00 

Pazar:                   11:00  - 20:00

 

ADRES

 

Akdeniz Mah: Cumhuriyet Bulvarı No: 107  D.! Pasaport/İZMİR

Tel: 0 232 465 00 34    Mobil: 0506 399 78 59

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Google+ Icon
  • Black Instagram Icon

© 2023 by Key Lessons. Proudly created with Wix.com

Enstrüman Eğitimi

Mozart Akademi’nin enstrüman eğitimi konusundaki öncelikli amacı; gelişmiş ülkelerde olduğu gibi çocukların özellikle küçük yaşlarda (okul öncesi) herhangi bir enstrümanla tanışabilmelerini ve sevmelerini sağlamaktır. Enstrüman eğitimine geç yaşta başlanması durumunda, kas grupları esnekliğini kaybetmiş olabileceğinden çocuklar enstrüman çalmakta zorlanabilirler. Bu konuda bilinçli aileler olmakla birlikte genelde enstrüman eğitiminin okul öncesi çocuklar için erken olduğu düşüncesine sahip olan aileleri uyarmak ve bu yanlışı düzeltebilmek, Mozart Akademi’nin en öncelikli görevidir.
Enstrüman eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise doğru eğitmen seçimidir. Uzman olmayan eğitmenler tarafından verilen eğitimler sonucu, yanlış çalıştırılan kas gruplarına doğru çalışmayı öğretmek çok uzun zaman almakta, çoğu zaman düzeltilememektedir. Bu sebeple, enstrüman eğitiminin, konservatuvar mezunu, konusunda uzman, uluslararası tecrübesi ve eğitmenlik tecrübesi olan sanatçılar tarafından verilmesi gerekmektedir. Mozart Akademi sanat eğitimindeki tecrübesiyle bu konuda en yetkin devlet orkestrası sanatçıları ile çalışmaktadır.

Koro Eğitimi

Opera Sanatçısı Fatma Cinpir'in çalıştırdığı Mozart Akademi Çocuk ve Gençlik Koroları; evrensel müzik kültürünün genç yaşlarda keşfedilmesiyle büyük başarılara imza atmıştır.

Carmina Burana eserinin ilk kez bir çocuk korosu tarafından seslendirilmesinden, uluslararası konserlere kadar birçok ilki gerçekleştiren koroda öğrenciler, nefes kullanımı, ses eğitimi, nota bilgisi, çokseslilik ve solo şarkı söyleyebilmek becerilerini geliştirmekteler.

Her yıl İzmir Polifonik Korolar Festivalini düzenleyen Mozart Akademi, İzmir'de koro çalışması yapan birçok topluluğu bir araya getirmekte ve toplum bazında müziğin birleştiriciliğine hizmet etmektedir.